Życie w Krakowie

Najważniejszym spośród globalnych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się liczby aut na krajowych ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli poprawić wygodę krakowian a także usprawni całość gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych lokalizacji, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi trzeba włożyć dużo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami oraz naprawy istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, jak również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.