Najlepsze centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego także całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, niemniej jednak przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bezlik radości, jednak też o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących szczególne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki lecznicze. Lekarze dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednak też o ich komfort i porządne samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.