mięśnie kegla męskie

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia na mięśnie kegla po porodzie

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one poprawnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, niemniej jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z od czasu do czasu wolno także trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, aby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najlepiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno obecnie kupić odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają korzystne efekty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Panie, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik w czasie porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością wyklucza się również problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.