leczenie dla alkoholików 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jakkolwiek nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur leczenia, które wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

odwyk od alkoholu

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez zespół ekspertów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez fachowców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed zainicjowaniem leczenia figura musi najpierw rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również zainicjować dyskusję na temat przystępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma poprawnego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele dodatkowych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.